Hlavní navigace

Daň z nemovitostí za rok 2006

  • (neregistrovaný) 83.208.165.---

    11. 1. 2007 7:11

    Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně přiznání k dani z nemovitostí za rok 2006.
    V tomto roce jsem koupil od družstva byt do osobního vlastnictví a musím podat přiznání. Nevím toho víc,ale prokousávám se tím takže Vás tady budu možná otravovat víckrát tak se na mě nezlobte. Teď momentálně bych potřeboval vědět 2 věci jestli se do výměry podlahové ploch uvádí i lodžie, a potom řádek 99 (vložka) kooficient podle §11 odst.3 zákona - bydlím v Brně Bohunicích a nevím jestli mám použít kooficient 2,0 který platí v obcícch nad 10000 obyvatel nebo jiný, který stanovila obec závaznou vyhláškou. Nemáte s tím někdo kdo jste z Brna zkušenosti?
    Děkuji za každou radu Vašek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2007 8:36

      Vašek (neregistrovaný) 83.208.165.---

      Re: Daň z nemovitostí - NIKDO NEVÍ
      >Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně přiznání k
      >dani z nemovitostí za rok 2006.
      >V tomto roce jsem koupil od družstva byt do osobního
      >vlastnictví a musím podat přiznání. Nevím toho víc,ale
      >prokousávám se tím takže Vás tady budu možná otravovat
      >víckrát tak se na mě nezlobte. Teď momentálně bych
      >potřeboval vědět 2 věci jestli se do výměry podlahové
      >ploch uvádí i lodžie, a potom řádek 99 (vložka)
      >kooficient podle §11 odst.3 zákona - bydlím v Brně Bohunicích a
      >nevím jestli mám použít kooficient 2,0 který platí v
      >obcícch nad 10000 obyvatel nebo jiný, který stanovila
      >obec závaznou vyhláškou. Nemáte s tím někdo kdo jste z
      >Brna zkušenosti?
      >Děkuji za každou radu Vašek

    • 11. 1. 2007 9:06

      anonymous (neregistrovaný) 213.195.234.---

      Re: Daň z nemovitostí - NIKDO NEVÍ
      Mám s tím zkušenost. Vzala jsem všechny papíry ohledně koupě bytu do přiznání jsem si vyplnila údaje o kterých jsem neměla pochybnost - ostatní tužkou a šla jsem to konzultovat na FÚ. Přijala mě velmi ochotná pracovnice - a ta to měla za 5 minut zkontrolované. Tiskopis už vyplněný si tam nechala a moje povinnost byla splněna.Ona když vám s tím pomůže tak má jistotu, že to máte správně a nemusí vám to už kontrolovat a vy máte jistotu - že odvedete správně daň.

    • 11. 1. 2007 9:34

      Vašek (neregistrovaný) 83.208.165.---

      Re: Daň z nemovitostí - NIKDO NEVÍ
      To mě těší, že máte tak pěknou zkušenost, ale já mám bohužel špatnou. u nás sedí takový byrokrati, kteří pro Vás nehnou ani prstem. Proto potřebuji konkrétní radu.
      Zdravím a prosím někoho kdo umí poradit k věci.
      Nicméně i Vám velice děkuji za názor.
      Vašek

    • 11. 1. 2007 9:36

      Vašek (neregistrovaný) 83.208.165.---

      Re: Daň z nemovitostí - NIKDO NEVÍ
      >>>>Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně přiznání k
      >>>>dani z nemovitostí za rok 2006.
      >>>>V tomto roce jsem koupil od družstva byt do osobního
      >>>>vlastnictví a musím podat přiznání. Nevím toho
      >>>>víc,ale
      >>>>prokousávám se tím takže Vás tady budu možná
      >>>>otravovat
      >>>>víckrát tak se na mě nezlobte. Teď momentálně bych
      >>>>potřeboval vědět 2 věci jestli se do výměry podlahové
      >>>>ploch uvádí i lodžie, a potom řádek 99 (vložka)
      >>>>kooficient podle §11 odst.3 zákona - bydlím v Brně
      >>>>Bohunicích a
      >>>>nevím jestli mám použít kooficient 2,0 který platí v
      >>>>obcícch nad 10000 obyvatel nebo jiný, který stanovila
      >>>>obec závaznou vyhláškou. Nemáte s tím někdo kdo jste
      >>>>z
      >>>>Brna zkušenosti?
      >>>>Děkuji za každou radu Vašek
      >>
      >To mě těší, že máte tak pěknou zkušenost, ale já mám
      >bohužel špatnou. u nás sedí takový byrokrati, kteří pro
      >Vás nehnou ani prstem. Proto potřebuji konkrétní
      >radu.
      >Zdravím a prosím někoho kdo umí poradit k věci.
      >Nicméně i Vám velice děkuji za názor.
      >Vašek

    • 11. 1. 2007 9:53

      Jarka B. (neregistrovaný) 86.49.79.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      >Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně přiznání k
      >dani z nemovitostí za rok 2006.
      ---za prvé budete podávat přiznání k dani z nemovitostí za rok 2007!


      >V tomto roce jsem koupil od družstva byt do osobního
      >vlastnictví a musím podat přiznání. Nevím toho víc,ale
      >prokousávám se tím takže Vás tady budu možná otravovat
      >víckrát tak se na mě nezlobte. Teď momentálně bych
      >potřeboval vědět 2 věci jestli se do výměry podlahové
      >ploch uvádí i lodžie,
      ----Lodžie není místnost, takže nezapočítává, alespoň podle mého názoru. Definici podlahové plochy pro účely daně z nemovitostí jsem nikde nenašla.


      a potom řádek 99 (vložka)

      ----to máte asi starý formulář - ten, terý je na webu MF už vložku pro byty nemá, ale druh stavby "byt" je už normálně na str. 3.


      >kooficient podle §11 odst.3 zákona - bydlím v Brně Bohunicích a
      >nevím jestli mám použít kooficient 2,0 který platí v
      >obcícch nad 10000 obyvatel nebo jiný, který stanovila
      >obec závaznou vyhláškou. Nemáte s tím někdo kdo jste z
      >Brna zkušenosti?

      ----ano, musíte si zavolat na jejich FÚ, odd. majetkových daní, a zjistit, jaký je stanovený koeficient.
      >Děkuji za každou radu Vašek

    • 11. 1. 2007 10:30

      Vašek (neregistrovaný) 83.208.165.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      No to mě snad trefí vyplňuji to od rána a nakonec zjistím, že mám blbý formulář. Vyplňuji to tady v šablonách na businescentru tak když jsem ten byt koupila v roce 2006 tak podávám za rok 2007. Jsem z toho jelen.
      Díky Vašek

    • 11. 1. 2007 10:49

      Jarka B. (neregistrovaný) 86.49.79.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      ****
      Já myslím, že Vám vezmou i loňský formulář. Zeptejte se, až budete volat kvůli tomu kouficientu.

    • 11. 1. 2007 11:25

      yy (neregistrovaný) 195.225.72.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      >>>Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně přiznání k
      >>>dani z nemovitostí za rok 2006.
      >>---za prvé budete podávat přiznání k dani z
      >>nemovitostí za rok 2007!

      >>§ 10 Základ daně
      (1) Základem daně ze stavby je výměra půdorysu nadzemní části stavby v m2 (dále jen „zastavěná plocha“) podle stavu k 1. lednu (!!) zdaňovacího období. .................. Tzn., že k 1.1.2006 bylo vlastníkem družstvo a daň platilo družstvo. K 1.1.2007 jste vlastníkem vy, takže daň je již na vás.

      >>
      >>>V tomto roce jsem koupil od družstva byt do osobního
      >>>vlastnictví a musím podat přiznání. Nevím toho
      >>>víc,ale
      >>>prokousávám se tím takže Vás tady budu možná
      >>>otravovat
      >>>víckrát tak se na mě nezlobte. Teď momentálně bych
      >>>potřeboval vědět 2 věci jestli se do výměry podlahové
      >>>ploch uvádí i lodžie,
      >>----Lodžie není místnost, takže nezapočítává, alespoň
      >>podle mého názoru. Definici podlahové plochy pro
      >>účely
      >>daně z nemovitostí jsem nikde nenašla.
      >>
      >>
      >> a potom řádek 99 (vložka)
      >>
      >>----to máte asi starý formulář - ten, terý je na webu
      >>MF už vložku pro byty nemá, ale druh stavby "byt" je
      >>už normálně na str. 3.
      >>
      >>
      >>>kooficient podle §11 odst.3 zákona - bydlím v Brně
      >>>Bohunicích a
      >>>nevím jestli mám použít kooficient 2,0 který platí v
      >>>obcícch nad 10000 obyvatel nebo jiný, který stanovila
      >>>obec závaznou vyhláškou. Nemáte s tím někdo kdo jste
      >>>z
      >>>Brna zkušenosti?
      >>
      >>----ano, musíte si zavolat na jejich FÚ, odd.
      >>majetkových daní, a zjistit, jaký je stanovený
      >>koeficient.
      >>>Děkuji za každou radu Vašek
      >No to mě snad trefí vyplňuji to od rána a nakonec
      >zjistím, že mám blbý formulář. Vyplňuji to tady v
      >šablonách na businescentru tak když jsem ten byt koupila v
      >roce 2006 tak podávám za rok 2007. Jsem z toho jelen.
      >Díky Vašek

    • 11. 1. 2007 11:31

      Vašek (neregistrovaný) 83.208.165.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      Děkuji všem za odpovědi budu se prokousavat tedy formulářem č. 9.
      Možná, že než se z toho zblázním tak se ještě ozvu pro nějakou radu.
      Zatím přeji všem pěkný den Vašek

    • 14. 2. 2007 11:06

      Karin (neregistrovaný) 83.69.52.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      Tak jsem tady četla reakce a mám jednu dobrou poznámku. Vlasníkem bytu jste k 1.1.2007 vy. Daňové přiznání se ovšem podává za zdaňovací období roku 2006!!!!!
      Jinak musíte samozřejmě použít nový formulář daňového přiznání protože v zákoně o daních z příjmů došlo k zásadním změnám, které zohledňuje právě nový formulář - zde na straně 3 vyplníte, že se jedná o daň ze staveb R a do řádku 310 uvedete koeficient 1,2. Pro zjištění koeficientu pro řádek 315 si musíte opravdu zavolat na finanční úřad, protože pro jednotlivé části obcí se může koeficient lišit. Nebojte, přiznání není tak složité. Do podlahové plochy započítáte i plochu sklepu, ale lodžie ne.
      Snad jsem to všechno shrnula ;o)

      >Děkuji všem za odpovědi budu se prokousavat tedy
      >formulářem č. 9.
      >Možná, že než se z toho zblázním tak se ještě ozvu pro
      >nějakou radu.
      >Zatím přeji všem pěkný den Vašek

    • 14. 2. 2007 11:07

      Karin (neregistrovaný) 83.69.52.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      spletla jsem zákon, samozřejmě jsem myslela daň z nemovitostí ;o)

      >Tak jsem tady četla reakce a mám jednu dobrou
      >poznámku. Vlasníkem bytu jste k 1.1.2007 vy. Daňové přiznání
      >se ovšem podává za zdaňovací období roku 2006!!!!!
      >Jinak musíte samozřejmě použít nový formulář daňového
      >přiznání protože v zákoně o daních z příjmů došlo k
      >zásadním změnám, které zohledňuje právě nový formulář -
      >zde na straně 3 vyplníte, že se jedná o daň ze staveb
      >R a do řádku 310 uvedete koeficient 1,2. Pro zjištění
      >koeficientu pro řádek 315 si musíte opravdu zavolat na
      >finanční úřad, protože pro jednotlivé části obcí se
      >může koeficient lišit. Nebojte, přiznání není tak
      >složité. Do podlahové plochy započítáte i plochu sklepu, ale
      >lodžie ne.
      >Snad jsem to všechno shrnula ;o)
      >
      >>Děkuji všem za odpovědi budu se prokousavat tedy
      >>formulářem č. 9.
      >>Možná, že než se z toho zblázním tak se ještě ozvu
      >>pro
      >>nějakou radu.
      >>Zatím přeji všem pěkný den Vašek

    • 14. 2. 2007 11:52

      Jarka B. (neregistrovaný) 86.49.79.---

      Re: Daň z nemovitostí za rok 2006
      *****

      Karin, raději se ještě jednou podívejte do zákona, než začnete tvrdit, že kdo koupí byt v roce 2006, bude letos podávat přiznání k dani z nemovitostí za rok 2006:-))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).