Hlavní navigace

Důchodce - ŽL + DPP

  • (neregistrovaný) 89.103.230.---

    17. 12. 2017 19:46

    Dobrý den,
    jsem důchodce a pracuji na ŽL. Chtěl bych si přivydělat na dohodu o provedení práce do 10 000 měsíčně. Daní se pak součet příjmů na ŽL + DPP nebo je toto oddělené. Tzn DPP do 10 000,- měsíčně bych danit nemusel?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2017 21:59

      M.M. (neregistrovaný) 159.253.233.---

      Dobrý den,

      to je jedno, i kdyby jste zahrnul příjem z DPP, tak současně v DP si odečtete již zaplacenou daň z příjmu FO, někdo ze zaměstnavatelů dává takové zjednodušené potvrzení o příjmu i k DPP ale bude tam uvedena i stržená srážkový daň.

      PS. nemáte li jiný zaměstnanecký příjem, podepište si prohlášení, slava na poplatníka vám neguje daň. Tz. pokud máte na DPP brutto 10 000 bez prohlášení, strhnou vám 1500 měsíčně srážkou daně z příjmu tz. dostanete netto 8500,-

      S prohlášením vám daň 1500 neguje sleva na poplatníka 2070 ( avšak max. do výše daně z příjmu ) tedy dostanete na DPP netto 10 000,- 

    • 17. 12. 2017 23:57

      M.M. (neregistrovaný) 159.253.233.---

      samozřejmě pokud si uvedete příjem z DPP do DP pak odděleně od příjmu z podnikání, DPP dáte do ř. 31 (2 oddíl  §6 ) a zaplacenou daň z DPP si odečtete na ř. 84 ( 7. oddílu )

      podnikání vyplňujete samostatně ( to je §7 ZDP )

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).