Hlavní navigace

Neuhrazená pohledávka v daň.evidenci

  • (neregistrovaný) 89.102.18.---

    14. 1. 2007 8:47

    Prosím o Váš názor na následující situaci. Máme v daňové evidenci neuhrazenou pohledávku z roku 1997. Tuto pohledávku nám už nikdo neuhradí. Mohu tuto neuhrazenou pohledávku zdanit v roce 2006 i když nekončíme? Vychází nám ztráta takže díky dodanění neuhrazené pohledávky by nám vyšel malý základ. Pokud bych to mohla dodanit v roce 2006 bude to vstupovat i do přehledu na ZP a SZ. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2007 22:15

      Jana F. (neregistrovaný) 83.208.141.---

      Re: Neuhrazená pohledávka v daň.evidenci
      *****************************
      K tomu dost hrozná diskuze na Sagitu, jestli si chcete počíst:
      http://www.sagit.cz/pages/MessageBlanksql.asp?cd=7&typ=r&str=&hledany=&obdobi=12;2006&ClubID=0&MessageID=57291

      A můj názor: pohledávku bych zdanila ne jako úpravu v DP §23 (to je sporné, jestli to vůbec jde - pokud ano, tak jiný druh úpravy, při které se zároveň vyřazují s pohledávkou i vynaložené výdaje - §5 ), ale zaevidovala bych jako normální úhradu.
      Do přehledů zahrnout určitě. Není to úprava při ukončení podnikání nebo přechodu na jiný způsob uplatňování výdajů a nebyla by to taková úprava, ani kdybyste to nacpala do té tabulky v DP. Je to prostě o něčem jiném než o úpravách §23. Jana F.
      *****************************

    • 15. 1. 2007 10:52

      1 (neregistrovaný) 85.70.18.---

      Re: Neuhrazená pohledávka v daň.evidenci
      Jsou tam i "hodnotnější" názory
      http://www.sagit.cz/pages/MessageBlanksql.asp?cd=7&typ=r&str=&hledany=&obdobi=12;2006&ClubID=0&MessageID=57290

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).