Hlavní navigace

Vystavení faktury

• (neregistrovaný) 2a00:1028:8390:----:----:----:----:----

2. 1. 2018 13:44

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné vystavit fakturu bez živnostenského oprávnění. Jsem student a opravoval jsem notebook, člověk kterému jsem ho opravoval by chtěl fakturu. Tak zda je možné ji vystavit či ne?

Díky za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2018 13:48

M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

Dobrý den,

vystavit si můžete co chcete, pozor si dejte na neoprávněné podnikání bez ŽL, budete li mít smůlu sankce je až 500 tis. Pokud jde o jednorázový příjem a ustojíte definici pro osvobození dle §10 ZDP, vystavujte.

• 2. 1. 2018 13:56

Jakub Martaus (neregistrovaný) 2a00:1028:8390:----:----:----:----:----

Právě do této situace bych se nechtěl dostat, a proto by mě zajímalo jestli oprava notebooku by se dala zařadit jako jednorázová činnost.

• 2. 1. 2018 14:04

M.M. (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

pokud se najdete v §10 ZDP ? sám se musíte najít a sám si to musíte případně obhájit.

§ 10

Ostatní příjmy

(1) Ostatními příjmy, při kterých dochází ke zvýšení majetku, pokud nejde o příjmy podle § 6 až 9, jsou zejména

a) příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného nájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby a lesního a vodního hospodářství, které nejsou provozovány podnikatelem, a příjmů z provozu výroben elektřiny, ke kterému není vyžadována licence udělovaná Energetickým regulačním úřadem,

(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny

a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 30000 Kč; přitom příjmem poplatníka, kterému plyne příjem z chovu včel a u kterého nepřekročí ve zdaňovacím období počet včelstev 60, je částka 500 Kč na jedno včelstvo,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).