Hlavní navigace

Ošetřování dítěte

  • (neregistrovaný)

    16. 1. 2007 10:57

    Prosím, poraďte jak se vypočítá náhrada za OČR. Vím, že je nárok na 9 dnů (předpokládám kalendářních), ale nevím z čeho a jak se to počítá. Mám pracovní dobu 7,5h a OČR jsem měla 5 dnů za firma mi zaplatila 22h. vůbec tomu nerozumím. Naška bych někde vzor nebo návod jak si to spočítat??? Děkuji MOc za pomoc, nevím si rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 1. 2007 11:14

      T. (neregistrovaný)

      Re: ošetřování dítěte
      Počítá se to průměrem pro náhrady za předchozí čtvrtletí.Ale proplacení 22 hodin je málo.Měla by jstem mít 37,5 hodiny.

    • 16. 1. 2007 11:52

      Veronika (neregistrovaný)

      Re: ošetřování dítěte
      Neměla jste OČR 3 prac. dny a 2 dny o víkendu? V naší společnosti je vidět nemoc jen za pracovní dny.

    • 16. 1. 2007 12:06

      Anna (neregistrovaný)

      Re: ošetřování dítěte
      ***
      Podpora při ošetřování člena rodina se stejně jako nemocenské platí za kalendářní dny. Výpočet je poměrně složitý na to, abych vám jej jednoduše popsala - základem je průměr za 12 kalendářních měsíců před měsícem, v němž vznikla potřeba ošetřovat. 22 hodin, které vidíte na výplatní pásce, není to, co vám zaměstnavatel zaplatil, ale nejspíš doba, kterou jste kvůli ošetřování v práci zameškala. Nejlíp vám to jistě vysvětlí vaše mzdová účetní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).