Re: min.mzda a plný inv.důchod
Od 1.1.07 se zvedla minimální mzda na 8 000,-- (50% = 4000,-Kč) - pozor u ostatních zaměstnanců (Vy máte ještě uvedenou částku 50% z MM, která platila do 31.12.2006). Minimální mzda hodinová je stejná 48,10 Kč (pro PID 24,05 Kč). Minimální mzda je něco jiného než minimální mzdový tarif. ZP odvádíte jen z toho, co vydělá (nemá doplatek do minimální mzdy, neboť je za ni plátce stát)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
16. 1. 2007 14:45
Prosím poraďte, pracuje u nás zam., která pobírá plný inv.důchod, pracuje na 0,7 úvazku s platem 4 943,- Kč, musí být u této zam. dodržena min. mzda? Platí, že u plného inv.důchodce jsou uplatňovány nižší sazby min.mzdy? (50 % min.mzdy 3978 Kč nebo 24,10 Kč/hod.). U této zaměstnankyně nedopočítávám do min. mzdy,je to tak správně? Hanka