Hlavní navigace

Cestovné-prosím pomozte

  • (neregistrovaný) 193.179.30.---

    17. 1. 2007 10:20

    Pokud jede řidič z Prahy do Brna (tam vyloží náklad) a čeká do druhého dne na další nakládku. Náleží mu cestovné??? Slyšela jsem, že se cestovné nemusí uznat, pokud si to napíše jako NEČINNOST. Nemohu to nikde najít. Pomůžete mi, prosím?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2007 12:26

      xxl (neregistrovaný) 88.100.153.---

      Re: Cestovné-prosím pomozte
      Najděte si tady v záložce ZÁKONY Zákoník práce. V § 163 a násl. najdete všechn, co je potřeba. Není mi jasná tázka na "cestovné".
      Asi se ptáte na stravné. V tomtéž § je stanoveno. Dokonce je stanoveno tak, že je možno sečíst hodiny za oba dny a proplatit sazbu za "déle než 18 hodin, pokud je to pro zaměstnance výhodnější". Jinak to má být všechno dohodnuto předem - odst. 3). Dokonce je možné poskytovat stravné i ve vyšších částkách, než stanoví tento § a pro zaměstnavatele je to daňový náklad, ovšem částka nad stravné stanovené ZP je u zaměstnance zdanitelný příjem.
      K samotné otázce - nečinnost - co by měl řidič dělat? Jezdit okolo města, Nebo jen tak? To spadá zřejmě do lidové tvořivosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).