Hlavní navigace

Jak chytře na prodej cigaret?

• (neregistrovaný) 193.86.226.---

18. 1. 2007 12:12

Můžu v hospodě prodávat cigarety, aniž bych je měla v účetnictví? Známý má velkosklad a denně mi je bude vozit.Pro případnou kontrolu budu mít i fakturu na prodej "na drobno", čili za kolkovou cenu, takže vlastně nic nevydělám. (dohoda bude mezi náma). Lze to nějak udělat a obejít všechny ty komplikace kolem cigaret - zbytečné výdaje , příjmy, DPH. S automaty mám jen špatné zkušenosti a nic z nich člověk nemá.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2007 12:18

Eva M. (neregistrovaný) 88.101.207.---

Re: Jak chytře na prodej cigaret?
      Nedokážu citovat správné paragrafy, ale domnívám se, že to správné není. Mj. kvůli tomu, že zkreslujete svoje účetnictví či DE, zkreslujete svoje příjmy/výnosy i výdaje/náklady, zkreslujete obrat pro dph atd. Počkejte si ještě, co k tomu napíšou ostatní.

• 18. 1. 2007 12:33

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

No já bych si teda na takové veřejné krácení tržeb netroufla. Uvědomte si, že případná kontrola (může být i od celníků i od FÚ i z ŽÚ) Vám může vletět i do účetnictví, následně do účetnictví i toho Vašeho dodavatele a oni fakt nejsou blbí. U něj najdou na Vás vystavené faktury a Vy je mít v účtu nebudete a nebudete je tedy mít ani v tržbě....neštěstí je hotové. A hospody se dost hlídají. Máte velkou odvahu nebo už je to drzost ?

• 18. 1. 2007 12:37

1234 (neregistrovaný) 193.86.120.---

je to o hubu (spíš teda o kriminál), neboť velkosklady už MUSÍ psát odběratele na fakturu když prodávají za sníženou cenu. berňák si vyžádá sjetiny na jednotlivé odběratele cigaret, porovná s DP, dodaní, obrat se zvýší, dph,atd atd...chtěl bych vidět velkosklad cigaret, který prodává cigarety za sníženou cenu bez uvedení odběratele nebo si dokonce nedá příjem od něj do tržeb (je to velmi hlídané) a spoléhat se na to, že následujících pět let nepůjdu na kontrolu a fú to nezjistí....já bych na to neměl žaludek.

• 18. 1. 2007 13:28

pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

Dělá se to bohužel dosti běžně, evidence velkoskladu jsou jaksi děravé, prodejci velkoskladu prodávají za hotové, jak to účtují, nevím. Podívejte se ale na tr.zákon § 148, případně 125 a třeba si to rozmyslíte.
      Mimoto se divím, že to ještě vytrubujete na internetu, když v současné době jsou vysoké technické možnosti odhalit autora a policie již hodně takových expertů má.

• 18. 1. 2007 13:39

Božena (neregistrovaný) 193.86.226.---

Vy jste mně nepochopili - já je opravdu budu kupovat za kolkovou cenu a za tu samou cenu i prodávat! Zisk bude mít pouze ten, co mi je bude prodávat, já žádný - za 50,- koupím a za 50,- prodám, evidenci prodeje si bude na svých sólo rozpisech vést ten, co mi je bude vozit.

• 18. 1. 2007 14:19

1234 (neregistrovaný) 193.86.120.---

vy jste dobrá:-)) automaty nechcete, protože je z nich malý zisk, tak je prodáváte raděj úplně bez zisku, že?:-)))vy jste vlastně takový dobročinný spolek pro velkosklady cigaret.
      prostě je do tržeb dát musíte. klidně to riskněte, ale je to dost hlídané a konce špatné. u cigaret a hospod většinou jde o desetitisícové částky měsíčně, doklady o nákupu nemáte, jak se to vyšvihne nad 50000 daň, je to na kriminál. a věřte tomu, dost dobráků bude ochotno vypovědět, že cigarety prodáváte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).