Hlavní navigace

Vnitřní předpis a Pracovní řád

• (neregistrovaný) 83.240.1.---

18. 1. 2007 20:27

Prosím Vás o radu. Léta jsem podnikal v oblasti ochrany majetku a osob, nyní zakládám s.r.o. se stejným předmětem podnikání. Mám dotaz - mám povinnost v nové společnosti vydat Vnitřní předpis a Pracovní řád? Nemůžete mi někdo poradit, kde bych našel nějaký vzor? A kdo - v případě, že tato povinnost je - toto může kontrolovat?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 1. 2007 10:50

LC8 (neregistrovaný) 82.119.245.---

Re: Vnitřní předpis a Pracovní řád
      Zdravím, shodou okolností podnikám ve stejném oboru, takže rada přímo od pramene. Vnitřní předpisy ani pracovní řád není povinný, nicméně pracovní řád vřele doporučuji jako nástroj komplexních pravidel hry zaměstnavatel vs.zaměstnanci. Další výhodou je, že např. při změnách znění ZP postačí změna daných ustanovení v PŘ a není nutné novelizovat prac. smlouvy všech zaměstnanců. Stačí je prokazatelně seznámit s novým zněním PŘ=úspora času a nákladů. U prac. smluv doporučuji v nich uvádět pouze striktně stanovené údaje dle ZP, vše ostatní může být buď ve vnitřním předpise nebo PŘ. Co se týká mezd, je na výběr buď stanovit v prac. smlouvě nebo platovým výměrem, osobně upřednostňuji platový výměr, při např. zvýšení min. mzdy stačí se zaměstnancem sepsat nový platový výměr aniž by se musela vydávat nová prac. smlouva.
      Co se týká případné kontroly dodržování prac. právních vztahů, spadá tato činnost pod inspektoráty práce dle sídla firmy. Ohledně Vzoru prac. řádu mne kdyžtak kontaktujte na uvedeném e-mail adrese.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).