Hlavní navigace

Hrubá mzdy-náhrada za ztr.naVýdělku?

  • (neregistrovaný) 82.142.65.---

    19. 1. 2007 11:35

    Zaměstnanec reklamuje výši 13. mzdy kterou zaměstnavatel vyplácí na základě kolekt.smlouvy.Do rozhodného příjmu mu nebyla započítána náhrada za ztrátu na výdělku za pracovní úraz, program ji vyloučil, domníváme se že je to v pořádku, že se nejedná o mzdu - máte jinýnázor? kde najdu definici co je to vlastně hrubá mzda ? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2007 12:19

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: Hrubá mzdy-náhrada za ztr.naVýdělku?
      ***
      Definici toho, čemu se říká "hrubá mzda" podle mě nenajdete nikde, je to jen takový obecně oblíbeny termín...
      Co je to mzda, najdete v § 109 nového zákoníku práce. A jestli váš zaměstnanec reklamuje výši odměny, záleží na tom, jak máte ve svém vnitřním předpisu nebo kolektivní smlouvě podmínky pro nárok definovány. Jestliže tam máte "hrubá mzda", není to moc dobré řešení. Mzdou ale náhrada za ztrátu na výdělku rozhodně není. Při výpočtu této náhrady se vychází z průměrného výdělku, ve kterém už jsou všechny "nadstavbové" složky zahrnuty. Je to stejné jako třeba dovolená - a tu zřejmě také do základu pro výpočet 13. mzdy nezahrnujete?

    • 19. 1. 2007 14:36

      anonym (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Hrubá mzdy-náhrada za ztr.naVýdělku?
      děkuji !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).