Hlavní navigace

Bezpečnost práce a ochranné pomůcky.

 • (neregistrovaný)

  23. 1. 2007 12:42

  Dobrý den, zajímalo by mě jak je to v případě pracovních pomůcek v zaměstnání. Při nástupu do zaměstnání má či nemá zaměstnanec nárok na pracovní pomůcky, které jsou potřeba a důležité pro činnost. A jak je to s pracovním oděvem a obuví? V jakém časovém rozmezí má na to zaměstnanec nárok. Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 1. 2007 14:15

   pája (neregistrovaný) 82.113.40.---

   Re: Bezpečnost práce a ochranné pomůcky.
   Zkuste vyvolat pana Z. Helicha, to je odborník na toto téma.Nedávno zde kvalifikovaně odpovídal na podobné.

  • 23. 1. 2007 22:28

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Bezpečnost práce a ochranné pomůcky.
   Zaměstnavatel je povinen poskytnout ochranné pomůcky a ochranný oděv, pokud jsou vzhledem k charakteru práce potřebné (přílby, rukavice, boty s tlustou podrážkou, kožená zástěra, svářečská kukla, ochranné brýle, špunty do uší apod.). Pracovní oděv a pracovní obuv je povinen poskytnout, pokud dochází k nadměrnému opotřebovávání nebo ušpinění oděvu a obuvi. Zaměstnavatel stanoví ve stanovách, jak často bude různé pomůcky a oděv poskytovat nově.

  • 7. 5. 2015 16:05

   Karel Rýmský (neregistrovaný) 2a00:1028:8384:----:----:----:----:----

   Re: Bezpečnost práce a ochranné pomůcky.
   Ano, dokonce k tomu může patřit i příspěvek na čištění a údržbu pracovních pomůcek, pokud to zaměstnavatel nezařizuje sám. Musí na to existovat vnitřní předpis a jasná pravidla, takže ano, zaměstnanec na to má nárok. Taky zaměstnávám lidi a po té, co jsme přesně za tohle dostali pokutu jsme tuhle agendu předali externí firmě CRDR (http://www.bozp.cz/), která nás dobře vyškolila o tom, co jsme dělali špatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).