Hlavní navigace

Prodej zboží

  • (neregistrovaný) 82.208.33.---

    23. 1. 2007 16:40

    Zakopené auto osobní z EU jako zboží, při prodeji v ČR jej prodáváme s DPH, nebo je to zvl.režim § 90 osvobozeno od DPH?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 1. 2007 18:03

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Prodej zboží
      Zvláštní režim lze použít pouze tahdy, pokud jste koupili od neplátce starší auto, nebo od plátce, který vám dodal ve zvláštním režimu. V takovém případě by jste neodváděli DPH na výstupu při poiřízení zboží z EU a samozřejmě ani nenárokovali na vstupu.
      Pokud by jste mohli prodávat dle § 90, pak odvádíte DPH pouze z přirážky nad kupní cenu, ale nesmíte vystavit DD s uvedením DPH.
      Důkladně si pročtěte § 90.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).