Re: Dovolená - konec PP 15.1.07
ano, pro nárok na dovolenou se tento pracovní poměr považuje za nepřetržité trvání prac.poměru a pokud splní podmínku 60 dnů, nezamešká 100 a více dnů (nemoc, nepl.volno atd), pracovní poměr bude trvat po celý kal.rok, nárok na dovolenou 20 dnů nekrácený.
výpovědní lhůtu nemusíte dodržet, pokud pracovní poměr skončil dohodou.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
Stát chystá velkou změnu u dluhů na pojistném
23. 1. 2007 18:36
Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec skončil PP dohodou dne 15.1.07, hned 16.1.07 nastupuje do naší 2. firmy (obě firmy vlastní stejní majitelé). Dle mého názoru, jelikož neodpracoval alespoň 21 dnů, nevzniká mu nárok ani na dovolenou za odpracované dny ... tj. dovolená 0 dnů. V nové práci (od 16.1.07) - může zůstat nárok nekrácen, tj. celých 20 dnů na rok? Díky za radu ... -).
Musí být u skončeného PP k 15.1.07 2-měsíční výpovědní lhůta nebo po dohodě obou stran nemusí? ...