Hlavní navigace

Ukončení prac.poměru,co vše musím udělat

• (neregistrovaný) 193.165.161.---

30. 1. 2007 7:48

Dobré ráno, zaměstnanec končí k 31.1. prac.poměr na dohodu. Poprvé se setkávám s odchodem zaměstnance,jaké jsou moje povinnosti? Co vše musím udělat a dát mu za tiskopisy. Dočetla jsem se, že do 8 dnů odhlásit na OSSZ a ZP a odeslat ELDP. Pak mu vydat "potvrzení o zdanitelných příjmech" a "zápočtový list"

1/je to vše?
    2/můžu mu to potvrzení a záp.list dát dodatečně? Protože ještě nemám spracované lednové mzdy.
    3/od prosince je na nemocenské, tu skončil 29.1. a má ještě 11 dní dovolené, co s tím?

Dekuji vám moc. Přijímat zaměstnance už umím, ale s výpovědí se sektávám prvně. S.L.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2007 8:15

Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

Re: Ukončení prac.poměru,co vše musím ud
      1/ je to vše
      2/ zápočtový list mu musíte dát při výstupu, tzn. 31.1.,
      potvrzení o příjmu mu dávát nemusíte, jen když o to požádá a v tom případě se s ním domluvte, že mu potvrzení vystavíte až budete mít ukončeny mzdy za leden, stejně tak odešlete ELDP, popř. si ho můžete nechat po dobu ochranné lhůty, tj. 42 dní, kdyby onemocněl - pak byste na něj dobu nemoci dopsala a odeslala
      3/ 11 dní dovolené mu proplatíte v lednové výplatě

• 30. 1. 2007 8:54

S.L. (neregistrovaný) 193.165.161.---

OK, takže ELDP si můžu ještě nechat a to mi musí případnou nemoc hlásit,že? I když už nebude v práci.
      A nevadí, že na tom zápočtovém listě bude průměrný plat braný jen do prosince? Děkuji.

• 30. 1. 2007 9:24

Petra (neregistrovaný) 80.188.36.---

průměr musíte vzít platný pro leden 2007, nemoc vám nahlásí - přinese si neschopenku (pokud nebude někde zaměstnán) a taky zápočtový list, abyste mu tam dopsala nemoc v ochr. lhůtě.

• 30. 1. 2007 9:09

Míša (neregistrovaný) 217.75.209.---

Ještě po vyúčtování poslední výplaty předáváte také zaměstnanci potvrezní o daních.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).