Hlavní navigace

Z Q na měsíčního plátce

  • (neregistrovaný) 193.179.31.---

    31. 1. 2007 15:30

    Prosím nemá někdo vzor žádosti kdy se přechází z Q plátce na měsíčního pro FÚ. Bohužel jsme od nového roku měsíčním plátcem. Děkuji předem moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2007 16:17

      marci (neregistrovaný) 83.69.62.---

      Re: z Q na měsíčního plátce
      ****
      Vy chcete být měsíčním plátcem nebo musíte?
      Pokud jste v loňském roce překročili obrat 10 mil, tak MUSÍTE a vztahuje se na vás §99, odst.2,8. Stačí pouze oznámit změnu zdaň.období.
      Pokud jste přesáhli 2mil, MůŽETE změnit zdaň.období. Také stačí jen oznámit. §99 odst.3,8.

      Já taky napsala jen oznámení, že se stáváme měsíčním plátcem a finančáku to naproto stačilo.

    • 31. 1. 2007 21:04

      Lucie (neregistrovaný) 213.250.204.---

      Re: z Q na měsíčního plátce
      Musíme. Stačí když napíšu Oznamujeme změnu zdaňovacího období z qartálního plátce na měsíčního plátce podle §99, odst. 2,8 zákona o DPH.

    • 1. 2. 2007 7:32

      Ilona M (neregistrovaný) 80.188.107.---

      Re: z Q na měsíčního plátce
      Ještě dopiště s platností od 1.1.2007 a náš FÚ mě upozorňoval, že máme žádat a pojmenovat to jako žádost ne oznámení. Tak možná lepší žádat. ať mají radost :-))

    • 1. 2. 2007 10:41

      marci (neregistrovaný) 83.69.62.---

      Re: z Q na měsíčního plátce
      ******
      Já napsala normálně Oznámení - že podle §99 ,odst.2,8 plníme povin. a oznamujeme že se stáváme od 1.1. 2007 měsíčními plátci.
      Hotovo. Tečka. Neměli problém. Ale udělat něčím radost FÚ je vždycky plus :-)
      Nezapomeňte, oznámení se mělo podat do 31.1..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).