Hlavní navigace

Hospodářský výsledek mínus

• (neregistrovaný) 194.213.46.---

31. 1. 2007 21:54

vedu DE a v roce 2005 jsem měla ztrátu 500tis.kč, v roce 2006 mám ztrátu 800tis.kč, ale vždy na skladě mám hodnotu zboží v ceně ztráty, je to náznak, že musím nakupovat zboží, abych byla konkurence schopná. Jak se na toto bude dívat kontrola z fin.úřadu nebo na toto nereflektují, Jsem povina mít zisk a když je ztráta jsem povina druhý rok vyrovnat, jinak mi přijdou na kontrolu?Děkuji mnohokrát za Vaše odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 1. 2007 22:00

Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

Re: hospodářský výsledek mínus
      Nejste povinna mít zisk :-)) to vám žádný zákon nenařizuje. Nicméně pokud budete více let pořád ve ztrátě, tak se logicky nabízí otázka, proč vlastně podnikáte :-))) A odpovědi můžou být různé - že buď krátíte tržby (a to by berňák zajímalo) nebo že jste tak hodná až blbá, že sponzorujete obyvatelstvo nesmyslně nízkými cenami nebo že máte prostě smůlu. Variant může být víc, ale je možné, že trvale ztrátové podnikání opravdu přitáhne pozornost FÚ. Ale pokud budete schopná jim všechno pořádně vysvětlit a doložit, tak z těch kontrol můžete vyjít bez jakékoliv výtky. A samozřejmě - je celkem pochopitelné, když na začátku podnikání jsou výdaje vyšší než příjmy. Ale po nějaké době by se to mělo začít obracet. (Omlouvám se za slovo blbá, berte to prosím jen jako pokus o vtip, nikoliv jako urážku :-)) Přeju hezký den/večer/ráno :-))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).