Hlavní navigace

Student a práce

  • (neregistrovaný) 213.168.177.---

    1. 2. 2007 8:37

    Můžu uzavřít pracovní poměr se studentem, který minulý rok neudělal maturitu, v září také ne a teď bude dělat znovu v květnu.Chci s ním uzavřít pracovní poměr na tři měsíce. Jak to bude se zdravotním pojištěním?Ještě jsem toto nikdy neřešila.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2007 18:15

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Student a práce
      Pokud stále studuje (opakuje ročník), tak nemusíte odvádět ZP z minimálního vyměřovacího základu. Když přinese potvrzení o studiu, můžete mu kromě slevy na poplatníka uplatnit i slevu podle § 35ba/f (200,-Kč).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).