Re: Ušlá mzda z důsledku svátku
paragraf 115 zák. 262/2006 (nový zákoník práce)
- za odpadlou pracovní dobu v důsledku svátku náleží náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku, toto platí i pro zaměstnance s pevnou měsíční mzdou
- to znamená, že se těmto zaměstnancům měsíční mzda za odpadlou pracovní dobu sníží a namístno ní obdrží náhradu mzdy.
Nově též pro podnikatelskou sféru je stanoveno POVINNE vyplácet příplatek za práci v noci (min. 10% prům. výdělku) a příplatek za práci ve stíženém pracovním prostředí (který nemůže být méně než 10% ze základní sazby minimální mzdy).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přišel vám e-mail či SMS s „aktualizací informací o zdravotním průkazu“? Jde o podvod
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
1. 2. 2007 17:38
Je pravda, že od 1.1.07 už nelze u měsíční mzdy zahrnovat svátek , pokud zaměstnanec nepracoval, do jeho základní mzdy. Údajně se to už i u měsíční mzdy musí platit průměrem jako náhrada za svátek. Stejně jak u hodinové mzdy... Děkuji všem za odpověď