Re: daň– podíl na zisku pro rezidenta
Díky za radu. Máte s vyplácením podílů na zisku zahraničnímu vlastníkovi nějaké zkušenosti? Ráda bych na nic nezapomněla - tak budu ráda za každou radu co je potřeba aby bylo vše OK.
A ještě malý dotaz - co je to SZDZ? To víte, už je pátek a nějak mi to nemyslí :-)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Přišel vám e-mail či SMS s „aktualizací informací o zdravotním průkazu“? Jde o podvod
Tiché víno do 500 Kč bude opět jako dar daňově uznatelné
Podpora i pochybnosti a kritika: Jak sociální sítě prožívaly ničivý požár ve Zlíně
Jak bude vypadat EET 2.0 a doprovodné daňové změny? Připravili jsme detailní přehled
Důchod nemusí stačit. Mnohým Čechům bude v penzi chybět až 15 tisíc měsíčně
Další nejasnost kolem nového hlášení. Jak je to s autorskými honoráři?
2. 2. 2007 12:45
Prosím o radu.
Vyplácíme podíly na zisku. Máme 2 zahraniční vlastníky, oba jsou rezidenti čl. země EU, podíly jsou 99,8 % a 0,2 %.
Na základě vyhlášky o zamezení dvojího zdanění si opatřím potřebné dokumenty – potvrzení o daňovém domicilu, potvrzení že se jedná o jejich příjem.
Jaká bude výše daně z příjmů a na základě jakých §§ ?
Domnívám se, že z podílu na zisku pro vlastníka s podílem 99,8 % nebudeme platit daň, jelikož má podíl vyšší než 10 % po dobu delší než 12 měsíců (DPPO §19 odst.3). U druhého vlastníka s podílem 0,2 % budeme platit daň 15 %.
Je to tak správně?