Hlavní navigace

Tuzemské stravné - osvobozeno od daně ??

  • (neregistrovaný) 80.188.216.---

    5. 2. 2007 13:38

    Dobrý den, není mi moc jasné do jaké výše je osvobozeno od daně z příjmů stravné u zaměstnanců - je to pouze ta nejnižší sazba (58, 88 a 138) a nebo se podnikatelů stále týká rozmezí (58-69, 88-106, 138-165) Ve směrnici máme již z loňska částky 69, 106, 165 a já teď nevím zda danit, či nedanit. Diskuse jsem pročetla ale nikde jsem nenašla částky. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2007 13:49

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

      Re: tuzemské stravné - osvobozeno od dan
      Nejedná se o osvobození, ale o kategorii "není předměrem daně".

      A podle § 6/7/a ZDP nejsou předmětem daně náhrady cestovních výdajů do horních limitů pro státní sféru i pro soukromou sféru. Do horních limitů náhrady nepodléhají ani soc+zdr. Nad limit se cestovné chová jako mzda, tj. daňově u zaměstnavatele a "triáda" u zaměstnance.

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).