Hlavní navigace

DPH

• (neregistrovaný) 88.102.187.---

6. 2. 2007 14:29

Prosím vás, zkušené poraďte. Volali nám z FÚ, že nám zpracovávají DPH, máme dodat ještě evidenci dle §100. Pořizovali jsme katr ze SR, který je zatím na účtu 042. Nevíte prosím jakou evidenci máme ještě dodat? Velice děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 2. 2007 14:35

Klára P. (neregistrovaný) 89.102.65.---

Re: DPH
      A udělali jste souhrnné hlášení? to je příloha k DPH

Prosím vás, zkušené poraďte. Volali nám z FÚ, že nám
      >zpracovávají DPH, máme dodat ještě evidenci dle §100.
      >Pořizovali jsme katr ze SR, který je zatím na účtu 042.
      >Nevíte prosím jakou evidenci máme ještě dodat? Velice
      >děkuji za odpověď.

• 6. 2. 2007 14:42

Hana (neregistrovaný) 88.102.187.---

Udělali.
      I když paní z FÚ byla velice stručná, já jí raději zavolám, o jakou evidenci se jí jedná. Jinak díky.

• 6. 2. 2007 17:50

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Já si myslím, že jde o vytýkací řízení a že chtějí dodat záznamní povinnosti k DPH. Tzn. ty sestavy z evidence DPH v takovém členění, aby odpovídaly Vámi vypsaným řádkům v tom DP. Po shlédnutí záznamní povinnosti budou chtít možná i předložit k nahlédnutí některou z přijatých či vydaných faktur - zejména se to týká obchodu s EU, což je také Váš případ. Doporučuji Vám, abyste tyto sestavy-záznamní povinnosti sbalila a šla tam. pak se dozvíte víc. Řeknu Vám, že je to pěkná pakárna. Jeden můj klient byl FO a založil s.r.o. se stejným před.podnikání ( prostě se z FO stala s.r.o.) a už třetí měsíc co začal podnikat jako s.r.o.( taky se jedná o obchodování s EU) dokládáme ( je měs.plátce) záznamní povinnosti a faktury, fakt dost únavné .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).