Hlavní navigace

Spol.zadnění manželů a úroky z hypotéky

  • (neregistrovaný) 85.160.0.---

    7. 2. 2007 9:53

    Zaměstnanec mi donesl potvrzení o zaplacených úrocích z hypotéčního úvěru,který si vzal se svojí manželkou.
    Problém je v tom,že toto potvrzení je vystaveno na jméno jeho manželky.Můžu mu tyto úroky započítat do ročního zúčtování nebo se musí udělat společné zdanění manželů?
    Děkuji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 2. 2007 11:20

      Denisa (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Spol.zadnění manželů a úroky z hypot
      Pokud je manžel uveden jako spoludlužník a vlastní danou nemovitost tak úroky může uplatnit...............pletete zřejmě 2 věci dohromady.........se společným zdaněním manželů to nemá co dělat. Samozřejmě pokud budou chtít tak SZM podat můžou

    • 7. 2. 2007 13:59

      Lenka (neregistrovaný) 62.240.182.---

      Re: Spol.zadnění manželů a úroky z hypot
      Je to tak, pokud je manžel spoludlužník, tak nevadí, že úroky jsou nepsané na manželku - zřejmě si je nemá z čeho uplatnit - nemá příjmy. Ale to by pro ně bylo ZDM možná výhodnější. Záleží na výši těch příjmů.

    • 7. 2. 2007 15:30

      Lucie (neregistrovaný) 88.103.196.---

      Re: Spol.zadnění manželů a úroky z hypot
      >>>Zaměstnanec mi donesl potvrzení o zaplacených úrocích
      >>>z hypotéčního úvěru,který si vzal se svojí manželkou.
      >>>Problém je v tom,že toto potvrzení je vystaveno na
      >>>jméno jeho manželky.Můžu mu tyto úroky započítat do
      >>>ročního zúčtování nebo se musí udělat společné
      >>>zdanění
      >>>manželů?
      >>>Děkuji hezký den.
      >>
      >>Pokud je manžel uveden jako spoludlužník a vlastní
      >>danou nemovitost tak úroky může
      >>uplatnit...............pletete zřejmě 2 věci
      >>dohromady.........se společným
      >>zdaněním manželů to nemá co dělat. Samozřejmě pokud
      >>budou
      >>chtít tak SZM podat můžou
      >
      >Je to tak, pokud je manžel spoludlužník, tak nevadí,
      >že úroky jsou nepsané na manželku - zřejmě si je nemá z
      >čeho uplatnit - nemá příjmy. Ale to by pro ně bylo ZDM
      > možná výhodnější. Záleží na výši těch příjmů.

    • 7. 2. 2007 15:33

      Lucie (neregistrovaný) 88.103.196.---

      Re: Spol.zadnění manželů a úroky z hypot
      Jo ale nezapomeň, že společné zdanění manželů může podat jenom za určitých podmínek stanovených v zákoně 586/1992 Sb §13a

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).