Hlavní navigace

občanské sdružení

  • (neregistrovaný) 193.179.141.---

    8. 2. 2007 9:04

    Musí podávat daňové přiznání občanské sdružení, když v roce 2006 mělo příjmy pouze z členských příspěvků - což jsou příjmy osvobozené? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2007 11:23

      Eva (neregistrovaný) 212.65.200.---

      Re: občanské sdružení
      Nemusí, my máme občanské sdružení - ochotnické divadlo, já jsem hospodářka sdružení a abych měla úplný klid podávám každý rok čestné prohlášení na finančák:
      Já, Eva Hermanová, r.č. ...., jakožto zplnomocněná zástupkyně občanského sdružení s názvem Divadelní spolek Hadrián, IČO ...,
      se sídlem v Jihlavě, tímto prohlašuji, že:
      v roce 2006 neměl Divadelní spolek Hadrián žádné příjmy, které by byly předmětem daně. Proto ve smyslu zákona č. 586/1992 Sb., § 38m, odst. 1.7 nepodáváme za toto období daňové přiznání.

      Ale ani to není povinnost, možná tím ale předejdeme nějakým kontrolám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).