Hlavní navigace

úroky ze stavebního spoření a zúčtování

  • (neregistrovaný) 88.208.88.---

    9. 2. 2007 8:19

    Prosím o radu. Jsem z toho opravdu zmatená.
    Zaměstnanec mi donesl potvrzení o zaplacených úrocích ze stavebního spoření.
    1. v listu vlastnictví je majitelem zaměstnanec + manželka, a to formou společného jmění manželů, podíly nejsou určeny
    2.v potrzení od stavební spořitelny je dlužníkem zaměstnanec
    3. účastníky úvěrové smlouvy jsou oba manželé
    4. zaměstnanec staví na pozemku zcela nový rodinný dům,bylo vydáno stavební povolení, dům zatím není dostavěný,nikdo v něm nebydlí, nebyl zkolaudován a zaměstnanec má trvalé bydliště jinde, ne v rodinném domě.
    Mohu úroky z tohoto úvěru uplatnit při ročním zúčtování? Nevím jestli mohu,když tam zaměstnanec nemá trvalé bydliště, jsem z §15 ZoDP docela zmatená.
    Kolegyně zaměstnanci za rok 2005 uplatnila úroky z tohoto úvěru,ale neměla žádné podklady,pouze potvrzení o úrocích.
    Pokud v roce 2005 nemohly být úroky uplatněny,prosím poradíte co mám teď dělat, jak chybu napravit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).