Hlavní navigace

Životní poj.zaměstnanců - SOS prosím!

• (neregistrovaný) 88.101.207.---

9. 2. 2007 8:36

Prosím prosím smutně koukám, dnes ráno mi na stole přistála informace, že firma, které mám dnes spočítat mzdy, platí od ledna svým zaměstnancům životní pojištění, zaměstnanci si nebudou platit nic. Momentálně nejsem schopná domyslet, jak to vlastně je, proto prosím o kontrolu, jestli uvažuju dobře:

a) Řadovým zaměstnancům platí ta firma 666 Kč měsíčně, což je "v limitu", takže těch 666 Kč uvedu zaměstnancům jako informaci na výplatní pásce, ale nebudu jim to přidaňovat ani z toho počítat SP a ZP.

b) Šéfovi platí firma 1000 Kč měsíčně. Z hlediska toho šéfa je to podobné jako u ostatních zaměstnanců - prostě bude mít na výplatní pásce údaj, že za něj firma platí těch 1000 Kč měsíčně, ale zase se mu nic nepřidaňuje ani se mu z toho nebude odvádět SP a ZP.

c) Z hlediska firmy je daňově uznatelným nákladem jen 8000 Kč/rok na zaměstnance, což splňuje ta částka 666 Kč/měs. To, co je navíc, je pro firmu nedaňovým nákladem. Takže těch 334 Kč měsíčně = cca 4000 ročně - zaúčtuju z hlediska firmy nedaňově.

Je to tak prosím? Mám totální útlum a budu moc vděčná za pomocnou ruku ;-) Děkuju předem.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).