Hlavní navigace

Musí být pro SZM dítě?

  • (neregistrovaný) 193.165.161.---

    9. 2. 2007 10:06

    Dobrý den, rodiče by měli zájem o společné zdanění manželů. Otec je zaměstnán (cca 20.000,- Kč čistého), matka pobírá plný invalidní důchod. Já, dcera jsem však zletila a pracující. Někde jsem se dočetla, že je podmínkou pro SZM vyživovat dítě. Takže rodiče si o SZM požádat nemůžou? Děkuji za odpověď. Andy

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 2. 2007 10:23

      EVA (neregistrovaný) 85.132.245.---

      Re: Musí být pro SZM dítě?
      §13a /daň z příjmu/: ... a vyživují alespoň jedno dítě žijící s nimi v domácnosti. Takže nemůžou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).