Hlavní navigace

Uložení odpadu

• (neregistrovaný) 82.142.97.---

9. 2. 2007 16:38

Dobrý den mám prosbu jestli mi někdo poradí. Pracuji ve firmě jako řidič a zaměstnavatel mne poslal vysypat kontejner se sutí na skládku, samozřekmě že nic nebylo vidět až po vysypání ležely tam dva igelity, který jsem nemohl vyndat pod tou tíhou.Zaměstnavatel mi chce vzít po dobu třech měsíců 20% z platu, a ćelou škodu po mne zaplatit. Ve smlouvě nemám nikde napsanou odpovědnost.Jak se mám bránit, když mi dal příkaz kam to vozit.Na ty igelity někdo přišel a na firmu podal oznámení o škodě.Práci dělám vždy zodpovědně po dobu 12 let.Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 2. 2007 17:05

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Uložení odpadu
      Vy jste pověřeným pracovníkem pro posouzením jaký druh odpadu vezete ? Myslím, že ne. Samozřejmě jste povinen zkontrolovat, co vezete za náklad. Ale zodpovědný je také ten, kdo tento dopad do kontejneru naložil a případnou škodu ( spojenou s odvozem ze skládky sutě a zvýšenými náklady na likvidaci TKO) požadovat i po něm. Nehledě na to, že podle zákona o odpadech Vás měl zaměstnavatel vybavil příslušným přepravním listem odpadu, ve kterém měl být druh odpadu uveden včetně místa jeho uložení. Je mi zcela jasné, že pokud vezete v kontejneru stavební suť, tak přece nemůžete vědět, co kdo do ní naházel a že vlastně už nezezete stav. suť, ale komunální odpad. Dostal jste příkaz, a je to zodpovědnost vašeho zaměstnavatele, nikoliv Vás. Pokud Vám zaměstnavatel kvůli tomu sáhne na mzdu, pak Vám doporučuji se bránit oficiální stížností na Inspekci práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).