Hlavní navigace

kapesné u zahr. stravného OSVČ

  • (neregistrovaný) 83.240.9.---

    10. 2. 2007 18:53

    Podnikatelka si chce dát do výdajů 40 % ze stravného u zahr. cest. Většinou ale mívá alespoň některá jídla poskytnutá bezplatně, krátí 20,40,40. Jedná se o rok 2006 - těch 40 % se počítá ze sazby stravného nebo z pokráceného stravného? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 2. 2007 20:27

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: kapesné u zahr. stravného OSVČ
      Kapesné se počítá ze základní sazby před zkrácením za bezplatně poskytnuté jídlo. POZOR, od 1.1. již neplatí zákon o cestovních náhradách a cest. náhrady se vyplácí podle zákoníku práce. Zahraniční stravné se krátí v závislosti na délce trvání prac. cesty a počtu bezplatně poskytnutých jídel v daném dni. Krácení je uvedeno jako max. krácení, lze tedy krátit i méně. Krácení zahraničního stravného je uvedeno v § 170 odst. 6 zákoníku práce platného od 1.1.2007.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).