Hlavní navigace

Paušální náhrady u OA na leasing

  • (neregistrovaný) 85.207.17.---

    11. 2. 2007 12:00

    Může si FO - podnikatel uplatňovat pušální náhrady za opotřebení OA a náhrady za spotř. PHM u osobního automobilu který má pořízený na leasing /druhým rokem/ a nemá ho zahrnutý do obhodního majetku?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 2. 2007 12:32

      Jana F. (neregistrovaný) 83.208.141.---

      Re: Paušální náhrady u OA na leasing
      *****************
      Nemůže sazbu základní náhrady, jen spotřebu PHM. Ani v průběhu leasingu, ani když leasing skončí (zřejmě dosud trvá), auto odkoupí a povinně zařadí do majetku a následně třeba vyřadí. Pokud jednou bylo v majetku, už nikdy ne SZM. Jana F.
      ********************

    • 11. 2. 2007 13:15

      1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

      Re: Paušální náhrady u OA na leasing
      pokud máte leasing "soukromě", neuplatňujete si ho do výdajů, tak vás samozřejmě nikdo nemůže nutit po odkoupení zařadit do OM. také po odkoupení až bude auto vaše můžete uplatňovat paušální náhrady:-)
      jinak doporučuji přečíst 586/92, §24/2/k, bod 3 a 4. nyní je to pro vás auto v nájmu, nikoliv vaše. takže bez náhrady, jen v prokázané výši.
      pokud však uplatňujete nájemné do výdajů, tak už nikdy paušál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).