Hlavní navigace

vyřazení pozemku

  • (neregistrovaný) 212.80.80.---

    12. 2. 2007 10:55

    Dobrý den mám dotaz, v roce 2006 jsme prodali pozemek. Byl zaúčtováný na účtě 031 v částce 2 600 000 Kč. V jaké ho vyřadím ceně? Když vezmu nyní stanovenou cenu daňovou a účetní na m2 částka mi vychází o 300 000 víc? Kam zaúčtuji tento rozdíl?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2007 17:52

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: vyřazení pozemku
      Zaúčtujete 541/03. v historické ceně pořízení, tj, v zůstatkové-pořizovací ceně. Podle §24 odst. 2 je poř.cena daň.účinnou jen do výše ceny prodeje a tuto zadáte až do DP jako daňový náklad ( obdobné jako u odpisů účetní-daňové) a vypíšete do přílohy k DP. Pozor na to, že budete mít o tu částku nižší HV !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).