Hlavní navigace

Zaměstnání, OSVČ minimální daň

  • (neregistrovaný) 85.70.24.---

    12. 2. 2007 13:02

    Dobrý den,
    chci se ujistit...Pokud jsem zaměstnanec (hrubé příjmy 105400), mé příjmy z podnikání v roce 2006 nepřesáhly 15000,- Kč, tak se na mě MZD nevztahuje? A můžu si za těchto podmínek odečíst hodnotu daru? Děkuji D.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2007 20:45

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: zaměstnání, OSVČ minimální daň
      Příjmy ze zaměstnání a podnikání Vám musejí dát dohromady alespoň 112.950,- Kč a pak nebudete povinen stanovit MZD.
      MZD nebrání v odečtení darů.
      Jestli jste ale měl z podnikání příjmy (příjmy před odečtením výdajů) menší, než 15.000,-, tak byste nemusel podávat DP a mohl požádat o roční zúčtování daní svého zaměstnavatele - do 15.2.07.

    • 13. 2. 2007 13:17

      D. (neregistrovaný) 85.70.24.---

      Re: zaměstnání, OSVČ minimální daň
      A když ho podávám, tak nemusím dodržet MZD tedy, jestli to dobře chápu? Děkuji a pěkný den.

    • 13. 2. 2007 13:34

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: zaměstnání, OSVČ minimální daň
      a) Ano, chápete to dobře. Nemusíte stanovit MZD, pokud nemáte příjmy z podnikání vyšší, než 15.000,- Kč (viz § 7c/i ZDP). Ale musí se jednat o příjmy, nikoliv o příjmy po odečtení výdajů.

      b) V pohodě se vejdete i do MZD, pokud byly Vaše příjmy z podnikání za rok 2006 alespoň ve výši 7.551,- Kč.

      c) Myslím, že Vás MZD vůbec nemusí trápit:-)

    • 13. 2. 2007 13:57

      D. (neregistrovaný) 85.70.24.---

      Re: zaměstnání, OSVČ minimální daň
      Tak děkuji moc a přeji krásný den....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).