Hlavní navigace

Vyřazení nákl.automobilu

  • (neregistrovaný) 213.19.21.---

    12. 2. 2007 14:12

    Dotaz: OSVČ, plátce DPH. Koupil nové nákladní auto, bylo mu vráceno DPH na vstupu. Auto odepsal do roku 2005. K 31.12.2006 ukončil podnikání. Jak má auto vyřadit z Obch.majetku do soukroma?
    Bude za to něco platit, oznámit do FÚ?
    Zatím ho nechce prodávat.
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2007 21:06

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Vyřazení nákl.automobilu
      § 13/4a) ZDPH - použití hmotného majetku pro účely nesouvisející s uskutečňováním ekonomických činností plátce pro jeho osobní spotřebu je zdanitelným plněním. Základem daně je cena obvyklá - § 36/6 ZDPH.
      Výhodnější by bylo prodat NA (nikoliv osobě blízké) za co nejnižší peníz. DPH byste odváděli z prodejní ceny. Důvodem k výrazné slevě oproti ceně obvyklé může být ukončení podnikání.

    • 12. 2. 2007 21:29

      Zvědaváholka (neregistrovaný) 213.19.21.---

      Re: Vyřazení nákl.automobilu
      Neplatilo, že po 5 letech používání NA se při prodeji neplatí DPH?
      Když živnost bude ukončena, již není plátcem DPH. Dále za 5 let po skončení podnikání, že se prodejní cena za auto již nedává do příjmů. Nebo je to jinak?

    • 12. 2. 2007 22:15

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Vyřazení nákl.automobilu
      >>>Dotaz: OSVČ, plátce DPH. Koupil nové nákladní auto,
      >>>bylo mu vráceno DPH na vstupu. Auto odepsal do roku
      >>>2005. K 31.12.2006 ukončil podnikání. Jak má auto
      >>>vyřadit
      >>>z Obch.majetku do soukroma?
      >>>Bude za to něco platit, oznámit do FÚ?
      >>>Zatím ho nechce prodávat.
      >>>děkuji
      >>
      >>§ 13/4a) ZDPH - použití hmotného majetku pro účely
      >>nesouvisející s uskutečňováním ekonomických činností
      >>plátce pro jeho osobní spotřebu je zdanitelným
      >>plněním.
      >>Základem daně je cena obvyklá - § 36/6 ZDPH.
      >>Výhodnější by bylo prodat NA (nikoliv osobě blízké)
      >>za
      >>co nejnižší peníz. DPH byste odváděli z prodejní
      >>ceny.
      >>Důvodem k výrazné slevě oproti ceně obvyklé může být
      >>ukončení podnikání.
      >
      >Neplatilo, že po 5 letech používání NA se při prodeji
      >neplatí DPH?
      Nevzpomínám si.
      >Když živnost bude ukončena, již není plátcem DPH.
      § 74/5 ZDPH Při zrušení registrace je plátce povinen ....
      Dále
      >za 5 let po skončení podnikání,
      5 let od vyřazení z obchodního majetku podléhá prodej dani z příjmů.
      že se prodejní cena za
      >auto již nedává do příjmů. Nebo je to jinak?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).