Hlavní navigace

Nová živnost - co musím platit?

• (neregistrovaný) 195.189.142.---

12. 2. 2007 17:01

Dobrý den,potřebuji radu. Mám živnost jako vedlejší příjem při HPP,zaregistroval jsem se na ZP,tam mi to je jasný,SP tam nevím,mám-li něco platit? A z FU mi přišlo DIC,kdyz určitě nebudu plátce DPH, na co ho potřebuji? Jaké musím platit daně, když zisk bude minimální? Děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2007 17:36

Eva M. - moderátor diskuze (neregistrovaný) 85.207.166.---

Upozornění moderátora
      Prosím pište smysluplné nadpisy, z nichž je zřejmé téma vašeho dotazu. Váš původní nadpis "Prosím" nebyl příliš výstižný :-)

Obecně: Nepište dotazy s nadpisy jako "prosím poraďte", "mám dotaz" apod. Nejsou vhodné ani příliš stručné nadpisy jako "DPH" či "SZM". Lepší je "DPH při dodání na Slovensko", "SZM - jak odečíst dary" apod.

• 12. 2. 2007 23:15

V (neregistrovaný) 193.179.43.---

Re: Nová živnost - co musím platit?
      máte povinnost se přihlásit i na sociálce. byt nemusíte mít povinnost platit zálohy.
      DIC má přidělené každý podnikající subjekt pod kterým vystupujete vůči FU i ostatním podnikatelům nemá nic společného s DPH...prostě DPH je jen další dan, kterou vykazuje plátce, který má DIC. neplatce má také DIC jen není přihlášen k DPH.
      dan, soc, zdr. budete platit z vedlejšího příjmu podle výše přijmu...dle výše se určuji i následujíc rok

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).