Hlavní navigace

zápočtový list

• (neregistrovaný) 88.101.147.---

12. 2. 2007 19:25

Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na jednu věc. Můj zaměstnavatel mi připadne, že trochu nestíhá se starat o své zaměstnance. U firmy u které pracuji jsem nastoupila v červnu a to přes person. agenturu. S tou jsem podepsala smlouvu do 31.12.2006 s tím, že pak ukončím prac. poměr a nastoupím u téhož zaměstnavatele, ale již přímo pod něj. Pers. agentura mě zaměstnávala jelikož můj zaměstnavatel ještě zde neměl své kanceláře. K 31.12.2006 jsem ukončila prac. poměr a podepsala novou smlouvu. Pers.ag. mi vydala zápočtový list, ale dodnes si ho ode mě zamestnavatel nynější nevyžádal. Jelikož mi dal zamestnavatel opět zkuš. dobu, tak chci odejít, jelikož jsem s jejich vedení velmi nespokojená a nevěřím jim. Nevím co mám teď dělat, komunikace s vedením je složitá a ani nevím na koho se obrátit s tímto "papírováním". Tak nevím co dál. Pracuji v saloně v Brně a na smlouvě mám adresu do Prahy a telefon na ředitelku a její zástupkyni a jedna mě odkazuje na druhou, takže se s tím nedá ani trochu hnout. Můžete mi poradit co s tím zápočtovým listem a jestli mohu dát výpověd když ješttě zaměstnavatel nemá ani záp. list? Předem děkuji za pomoc. Chalupová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2007 20:04

ir (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: zápočtový list
      >Máte vůbec sepsanou u nového zaměstnavatele pracovní smlouvu a víte za kolik Kč pracujete? To, že si nový zaměstnavatel nepřevzal zápočtový list, je sice chyba, ale není rozhodující pro Váš nový prac.poměr. Podepsala jste u nového zaměstnavatele daň.prohlášení? Přihlásil Vás zaměstnavatel na zdrav. a soc.poj.? Ve zkušební době můžete dát kdykoliv výpověď (i okamžitou). Možná, že ostatní budou mít ještě jiné připomínky, které mě nyní nenapadly.

• 12. 2. 2007 23:19

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: zápočtový list
      Píšete, že Vám dali OPĚT zkušební dobu. Oni Vám ji nedali opět, oni Vám ji dali, protože jste k nim nyní nastoupila jako nový zaměstnanec. Dosud jste jejich zaměstnancem nebyla, až nyní, a zkušební doba je zcela v pořádku. To, že nemá potvrzení o zaměstnání od Vašeho minulého zaměstnavatele (zápočťák) nebrání uzavření pracovního poměru. Oni si ho sice mají vyžádat, pokud ho nepředložíte, ale Vy jste povinna ho sama předložit. pokud jste nespokojená, ve zkušební době můžete ukončit pracovní poměr kdykoli bez uvedení důvodu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).