Hlavní navigace

Zálohová faktura u FO

  • (neregistrovaný) 88.100.208.---

    13. 2. 2007 11:16

    Jsem fyzická osoba, vedu účetnictví, občas vystavujeme zálohové faktury, u nichž obdržíme platbu před dodáním zboží. Doslechl jsem se, že jako fyzická osoba nejsem povinen vystavit daňový doklad k zálohové faktuře a že mohu vystavit až konečnou fakturu, na které částku zálohy jen odečtu.
    Je to pravda? Pokud ano, o jaký předpis se toto opírá?
    Díky moc za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 11:29

      Petra (neregistrovaný) 80.188.117.---

      Re: zálohová faktura u FO
      Netýká se to "fyzických osob", ale osob, které nevedou účetnictví.
      Pokud jste FO a vedete účetnictví, přiznáváte DPH ke dni přijetí platby:
      § 21 Zákona o DPH
      (3) Při dodání zboží včetně převodu nemovitostí a při poskytování služeb, které uskutečňují osoby, které v souladu s příslušnými předpisy nevedou účetnictví, vzniká povinnost přiznat daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).