Hlavní navigace

Způsob prokazování odpočtů-prosím mzdové

• (neregistrovaný) 88.208.88.---

13. 2. 2007 12:16

když zaměstnanec uplatňuje slevu na dítě,musím mít kopii rodného listu dítěte založenou u prohlášení poplatníka nebo stačí,když mi jej zaměstnanec ukáže a já nemusím kopii rodného listu zakládat.
    Pokud je manželka na mateřské či rodičovské dovolené a je zaměstnána,ale nepracuje,tak potřebuji potvrzení od jejího zaměstnavatele,že si neuplatňuje slevu na dítě? - já za roky 2005 a 2006 mám pouze čestné prohlášení,poradíte jak doplnit a opravit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 13:26

Eva (neregistrovaný) 80.188.23.---

Re: Způsob prokazování odpočtů-prosím mz
      kopii rodného listu bych si založila aby bylo možné doložit FU a čestné prohlášení stačí toto jsou údaje za které si zodpovídá poplatník.

• 13. 2. 2007 13:30

DANA (neregistrovaný) 88.100.107.---

Re: Způsob prokazování odpočtů-prosím mz
      Rodný list: zaměstnanec předloží originál , já si udělám kopii a tu si uchovám (nebo ho může mít v OP). Pokud zaměstnanec uvádí v prohlášení manželku a dítě, zajímám se o zaměstnavatele. Čestné prohlášení nechtějte,MD a Úřad práce není zaměstnavatel -neuvádějte je. V prohlášení je. vyplňte pouze v případě, že je druhý z manželů zaměstnán! Důležité je evidovat všechny změn u zaměstnance / rozvod/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).