Hlavní navigace

Zálohová faktura

• (neregistrovaný) 62.84.155.---

13. 2. 2007 12:34

Dobrý den,
    zaslechla jsem, že od nového roku by se mělo dát uplatnit DPH i ze zálohových faktur. Je to pravda a příopadně jakým způsobem?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 12:55

Romana (neregistrovaný) 86.63.206.---

Re: Zálohová faktura
      Já DPH u zálohové fa vystavené mnou uplatňuji vždy ,k zdaňovacímu období kdy došlo k přijetí platby . To stejné se děje v okamžiku kdy já platím zálohu , přijde doklad s datumem , kdy oni obdrží platbu a a v tom měsíci uplatňuji .

• 13. 2. 2007 13:21

Petra (neregistrovaný) 80.188.117.---

DPH u zálohových faktur si uplatnit nemůžete. Vždy uplatňujete až na základě daňového dokladu od dodavatele, který Vám vystaví kde dni přijetí platby (pokud vede účetnictví) nebo ke dni dodání zboží či služby (pokud účetnictví nevede).

• 13. 2. 2007 14:05

Lenka (neregistrovaný) 62.240.182.---

To si asi nerozumíte. Předchozí příspěvek říká, že uplatňuje DPH z přijaté platby(tj. vydá při obdržení daňového dokladu), ale nazývá to záloha. Pokud vím, pořád platí, že je rozdíl zda-li vedete DE nebo účetnictví. Při vedení DE nesmíte při obdržení zálohy ani na vyžádání vystavit daňový doklad a tudíž druhá strana si nemůže uplatnit DPH a vy nejste samozřejmě povinen ho odvést - až při konečné fakturaci. Při vedení účetnictví musíte na vyžádání vydat dańový doklad o přijaté platbě (JVS, E-ON atd posílají automaticky, nečekají na vyžádání) a tudíž vy si uplatníte a oni odvedou.

• 13. 2. 2007 16:31

Petra (neregistrovaný) 80.188.117.---

Já myslím, že si rozumíme ;-)
      Je to samozřejmě tak jak odpovídala Romana, jen jsem upřesnila pojmy, aby to bylo tazatelce úplně jasné. Ze ZÁLOHOVÝCH faktur (i když je na nich DPH vyčísleno) si DPH uplatňovat nemůžete - vždy čekáte na daňový doklad k zálohové faktuře...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).