Hlavní navigace

Druhá mateřská

• (neregistrovaný) 88.208.88.---

13. 2. 2007 13:38

Dobrý den, v současné době jsem na rodičovské dovolené s prvním dítětem, díte bude mít 3 roky dne 2.6.2007. Koncem července nám termín porodu druhého dítěte. Může mě zaměstnavatel propustit,když ve 3 letech prvního dítěte nenastoupím do práce nebo když jsem těhotná jsem v nějaké ochranné lhůtě?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 13:45

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Druhá mateřská
      Do 3 let máte rodičovskou dovolenou. Nejdříve 8 týdnů ( 56 kal. dnů) před předpokládaným porodem máte nástup na mateřskou. Dobu mezi tím musíte něčím vyplnit (nevím kdy máte termín porodu - možná to bude tedy nějaký ten den, možná že tam nezbývá žádná doba). Pokud by mezi datem 3.6 (den, kdy máte po rodičovské nástup do práce) a nástupem na mateřskou zbývaly nějaké dny, musíte je mít nějak omluvené - buď si se zaměstnavatelem domluvíte neplacené volno, nebo byste musela mít neschopenku.

• 13. 2. 2007 13:53

marie (neregistrovaný) 88.208.88.---

A může nastat situace,že pokud mezi dne 3.6.2007 a nástupem na mateřskou zbývají nějaké dny, tak mě zaměstnavatel může propustit a tím přijdu o PPM?

• 13. 2. 2007 14:01

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Vyhodnotí Vaši absenci jako neomluvenou a budete mu muset uhradit zdravotní pojištění, které on musí odvést za každý den této Vaší neomluvené absence. Jako těhotnou Vás propustit nemůže, ale proč dělat zbytečně zlou krev? Těch pár dní si ošetřete, je to i Vaše povinnost, mít absenci v práci omluvenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).