Hlavní navigace

Zdanění úroků z půjčky

  • (neregistrovaný) 88.102.57.---

    13. 2. 2007 14:05

    Společník s.r.o. půjčil své firmě peníze, má vyplacen úrok 4500,-.
    Je zároveň zaměstnancem této firmy. Musí podat daň.přiznání a
    tyto úroky zdanit?
    Pokud ano, píše se to do kapitál.majetku a zdaňuje se to normálně
    součtem se závislou činností?
    Mockrát děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 22:40

      Ivana (neregistrovaný) 88.102.249.---

      Re: Zdanění úroků z půjčky
      Ano, úroky jsou příjmem dle §8 - příjmy z kapit.majetku. Podáte daňové přiznání, ve kterém uvedete příjmy dle §6 - závislá činnost, plus příjmy dle §8 - kap.majetek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).