Hlavní navigace

Os. auto v majetku firmy použ. i soukr.

  • (neregistrovaný) 90.176.53.---

    13. 2. 2007 17:45

    Již 10 let vedu JÚ a po změně DE. Za rok 2006 chci uplatnit paušální výdaje. Celých 10 let vracím poměrnou část výdajů ( dříve i odpisů ) za soukromé jízdy podle knihy jízd. Prosím o radu, jedná se stále o stejné auto, stejně používané. Při použití paušálních výdajů nemusím vést ani knihu jízd ani neprovádět úpravu příjmů a výdajů podle § 23 ? Jak by se asi k tomu postavil FÚ, kdy byly úpravy podle § 23 přesto provedeny ? Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 18:15

      ZB (neregistrovaný) 88.102.153.---

      Re: Os. auto v majetku firmy použ. i sou
      Při přechodu z DE na paušál, ale musíte úpravu podle § 23 odst. 8 provést

      Knihu jízd nevedete, máte povinnost vést pouze evidenci příjmů a evidenci pohledávek

    • 13. 2. 2007 19:35

      Vladimír (neregistrovaný) 90.176.53.---

      Re: Os. auto v majetku firmy použ. i sou
      Děkuji za radu. Při přechodu z DE na paušál tj. v daň přiznání za rok 2005 jsem měl zásoby, závazky a pohledávky nulové. Tou úpravou příjmů podle § 23 jsem myslel jen vrácení části výdajů spojených s provozem os. auta za soukromé jízdy. Ještě jednou díky

    • 14. 2. 2007 0:51

      Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Os. auto v majetku firmy použ. i sou
      Při uplatnění výdajů procentem z příjmů jsou výdaje, spojené s provozem vozidla i jeho případné odpisy, zahrnuty v paušálním výdaji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).