Hlavní navigace

Zúčtování daně, daňové přiznání...?

• (neregistrovaný) 213.220.250.---

13. 2. 2007 19:28

Dobrý den, můžete mi prosím poradit - loni jsem pracovala únor-srpen na dohodu o prac. činnosti u jednoho zaměstnavatele, od listopadu v pracovním poměru u dalšího. U tohoto posledního zaměstnavatele, kde jsem doteď, není žádný mzdový účetní, dělá si vše sám a dost vágně. Nerada bych něco prošvihla- mám teď do 15.2. povinnost něco odevzdat (a co?), případně mám podávat daňové přiznání? Ráda bych požádala o vrácení daně. A jaký je vztah ročního zúčtování daně a daňového přiznání? A případně jestli na tom něco mění fakt, že jsem student. Děkuji, mám v tom opravdu velký zmatek

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 19:37

Tany (neregistrovaný) 217.117.217.---

Re: Zúčtování daně, daňové přiznání...?
      Pokud si chcete podat svoje daňové přiznání, ve kterém si můžete uplatnit např. i životní pojištění atd., tak Vám stačí ho podat nejpozději 2.4., potřebujete k tomu Potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele, u kterého jste pracovala na DPČ i od druhého zaměstnavatele, toto potvrzení je povinnou přílohou k Přiznání a dále pak potvrzení ze školy o tom, že jste student.Vypadá to, že vyúčtování daně Vám současný zaměstnavatel neudělá, tak bude rozhodně lepší, když si podáte sama své Přiznání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).