Hlavní navigace

Prodej služeb do EU

 • (neregistrovaný) 213.29.14.---

  13. 2. 2007 19:33

  Dobrý den,
  prosím o radu týkající se fakturace služeb do Německa. Naše firma vyrábí výrobky z německého materiálu, které se odváží zpět do Německa, tedy zde se nic neprodává ani nenakupuje. Do režie firmy jdou jen náklady jako je telefon, elektrika, mzdy .... Jednou měsíčně vystavujeme fakturu na služby tak, aby nám pokryla náklady za měsíc + nějaký zisk. Jsme plátci DPH a nevím, zda fakturovat bez DPH nebo s 19% DPH. A jestli mi ještě někdo poradí, ale myslím si, že text ve faktuře "Fakturujeme Vám za služby v měsíci leden" není příliš správný. Předem děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2007 0:15

   Zdena (neregistrovaný) 86.49.28.---

   Re: prodej služeb do EU
   Pokud jsou výrobky prokazatelně přepraveny do Německa a odběratel je německým plátcem , pak byste měla (alespoň podle mého názoru) fakturovat bez DPH. Podle § 10 ZDPH si určete místo plnění:

   5) Pokud však je poskytnuta služba přímo související s ... nebo práce na movité věci osobě registrované k dani v jiném členském státě, než ve kterém je tato služba uskutečněna, za místo plnění se považuje území členského státu, který vydal daňové identifikační číslo, které tato osoba poskytla pro poskytnutí této služby. Jestliže však movitá věc nebyla odeslána nebo přepravena z území členského státu, ve kterém byla služba oceňování movité věci nebo práce na movité věci uskutečněna, za místo plnění se nepovažuje členský stát, který vydal daňové identifikační číslo, které tato osoba poskytla pro poskytnutí této služby, ale místem plnění je místo, kde je tato služba uskutečněna.

   Daňový doklad vystavte s náležitostmi podle § 33 ZDPH.
   S textem neporadím:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).