Hlavní navigace

Jak účtovat benzín do sekačky?

 • (neregistrovaný) 195.146.100.---

  13. 2. 2007 19:37

  Podnikám jako zahradník a nakupuji benzín do sekačky, pily atd. Musím vést nějakou evidenci kam, kdy a kolik jsem benzínu použil nebo mohu odepsat najednou celý kanystr. Příklad: na začátku měsíce koupím 10 l benzínu a během 3 týdnů pracuji na zakázce a použiji ho do sekačky, plot. nůžek apod. a když je zakázka hotová vyfakturuju ji. Někdy mi ještě nějaký zbyde na příští práci. Musím přesně vést evidenci použití benzínu??

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 2. 2007 18:45

   Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

   Re: Jak účtovat benzín do sekačky?
   Vždycky je lepší nějakou evidenci vést. Stanovte si normu spotřeby - je to velmi jednoduché - např. z technických parametrů(návod k použití apod.). My používáme většinou u sekaček, plotostřihů apod. podle typu normu od 1-3 lit na hodinu. Stačí Vám linkovaný sešit, do kterého si nalinkujete sloupce :
   datum, příjem, spotřeba, zůstatek a můžete dobu a místo použití ( zákazníkovo jméno apod.). Když nakoupíte, tak zapíšete příjem a pak již jen každý den ( pokud budete pracovat)odepíšete spotřebu a napíšete zůstatek. Na zimu hodíte do nuly. A tento sešit uschovejte k účetnictví. Docela dobře Vám může posloužit při prokazování spotřeby a při případné kontrole budete mít v ruce podklad a nebudete vystaven dotazům typu : nelijete ten benzin náhodou do svého soukromého auta ? apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).