Hlavní navigace

Služby z EU

• (neregistrovaný) 88.146.214.---

13. 2. 2007 21:39

Dobrý večer, začínám účtovat o službách z EU. Prosím o radu, přišla mi fa z EU za nájemné. Zajímá mě zda je DPH bez nároku na odpočet daně nebo s nárokem na odpočet daně. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 22:02

Kamila (neregistrovaný) 213.151.94.---

Re: Služby z EU
      Dobrý večer Jitko.
      Pokud je pronajímána nemovitost ve státě EU poskytovatele služby (kterým není ČR), pak je za místo plnění považován stát poskytovatele služby, pravděpodobně tentýž stát v němž se nemovitost nachází (§10, odst.1 - místem plnění u služeb souvisejících s nemovitostí je místo kde se nemovitost nachází).
      V takovém případě, pokud ve státě poskytovatele nájemné podléhá DPH a poskytovatel je plátce DPH, by Vám měl dodavatel vystavit fakturu vč.DPH jeho země a vy pak budete mít nárok o vrácení DPH požádat finančí úřad státu poskytovatele pronájmu. Pokud však poskytovatel vystavil fakturu bez DPH, pak zaplatíte nájemné bez DPH a tutíž ani nebudete nikoho žádat o její vrácení.
      Jsem přesvědčena, že přijejetí takového plnění není ani předmětem vykazování v CZ přiznání k DPH.

• 14. 2. 2007 9:06

Petra (neregistrovaný) 85.207.191.---

Re: Služby z EU
      Ono je to slozitejsi, resila jsem nedavno stejny problem. Pokud nejste v tom state registrovani jako platci DPH uz v dobe poskytnuti sluzby, zpetne se registrovat nelze. Mela byste se informovat u nejake agentury, ktera se zabyva sluzbami spojenymi vracenim DPH ze zahranici. Reknou vam podminky konkretne, protoze se to take lisi podle jednotlivych zemi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).