Hlavní navigace

Cestovní příkaz

  • (neregistrovaný) 217.117.217.---

    13. 2. 2007 21:48

    Podnikatel, který vlastní sokromé vozidlo, které není v obchodním majetku si po zaplacení silniční daně (denní sazbou) uplatňuje náhradu za cestovní příkaz (za ujeté km, Phm+amortizace).
    Slyšeli jsme názor, že to nelze, jelikož podnikatel (majitel firmy)
    není zaměstnanec? Můžete nám tento názor potvrtit? Děkujeme
    za odpoveď.Veisová

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 22:04

      zb (neregistrovaný) 88.102.153.---

      Re: Cestovní příkaz
      § 6 odst. 4 silniční daně se vztahuje pouze na zaměstnavatele, pokud vyplácí náhrady svému zaměstnanci. Podnikatel msí zadnit minimálně celý měsíc =1/12 roční sazby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).