Hlavní navigace

Potvrzení o zdanitelných příjmech

• (neregistrovaný) 82.150.166.---

13. 2. 2007 23:32

Musí poslední zaměstnavatel do potvrzení zahrnout i příjmy z potvrzení, které mu zaměstnanec donesl z předchozího zaměstnání, kde v průběhu roku skončil? Dočetl jsem se to v nějaké z předchozích diskuzí, je to pravda?
    Domníval jsem se, že zaměstnanec může na FÚ (při podávání DAP) dát několik potvrzení od různých zaměstnavatelů a ne jedno "agregátní".

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2007 23:34

radka (neregistrovaný) 82.150.171.---

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech
      >Musí poslední zaměstnavatel do potvrzení zahrnout i
      >příjmy z potvrzení, které mu zaměstnanec donesl z
      >předchozího zaměstnání, kde v průběhu roku skončil? Dočetl
      >jsem se to v nějaké z předchozích diskuzí, je to
      >pravda?
      >Domníval jsem se, že zaměstnanec může na FÚ (při
      >podávání DAP) dát několik potvrzení od různých
      >zaměstnavatelů a ne jedno "agregátní".

• 13. 2. 2007 23:42

radka (neregistrovaný) 82.150.171.---

Bude-li mít zaměstnanec postupně zaměstnání od více zaměstnavatelů za sebou a Vy budete tím posledním, tak Vás může požádat o rodní zúčtování daně. Musí Vám pak doložit potvrzení o předchozím zaměstnání (popř. pracovní úřad...). Nesmí však mít souběh zaměstnání, to si pak musí sám vyplnit daňové přiznání. Příjmy od předchozího zaměstnavatele nezahrnete do Vašeho potvrzení, ale zapracujete jej právě do ročního zúčtování. Mzdy nemám ráda, tak doufám, že to je dobře.

• 14. 2. 2007 8:13

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Ne, Jirko - žádný zaměstnavatel nemůže vystavovat potvrzení o příjmech, které vyplatil a zdanil někdo jiný. Samozřejmě, že k daňovému přiznání přiložíte potvrzení od všech zaměstnavatelů, které jste v průběhu roku měl. Nebo (nemáte-li povinnost podat daňové přiznání) je předložíte svému poslednímu zaměstnavateli v roce k ročnímu zúčtování, chcete-li, aby vám je udělal.
      Mně jako zaměstnavateli ani nic není do toho, kdy, kolik a kde si moji zaměstnanci vydělali!
      A nedá mi to, abych si nepřihřála svoji polívčičku - jdou mi na nervy firmy, které své zaměstnance nutí, aby jim při nástupu do pracovního poměru přinesli potvrzení o zdanitelných příjmech od minulého zaměstnavatele, přestože vůbec nevědí, jestli u nich budou do konce roku, a jestli budou chtít roční zúčtování. A lidi jim to ochotně nosí... a já - neb je to moje povinnost, na žádost každému musím potvrzení vystavit. A pak ještě několikrát - když změní zaměstnání, a na závěr v lednu následujícího roku - když je opravdu potřebují...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).