Hlavní navigace

Daňový bonus

  • (neregistrovaný) 85.13.78.---

    14. 2. 2007 10:34

    >Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud mi na konci roku vyjde z ročního zúčtování doplatek na daň.bonusu 70,- Kč, vyplatím doplatek zaměstnanci, ale na FÚ žádat nebudu, protože částka nepřevyšuje 100,- Kč. Je to tak správně? Co ale potom udělám s tímto přeplatkem na konci roku v příštím zúčtování, když se nežádá zpět, to mi tam potom zůstane vyset? Co s tím ? Zaměstnanec u nás letos končí. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 11:44

      Marie (neregistrovaný) 85.13.78.---

      Re: Daňový bonus
      >>>Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud mi na konci
      >>>roku vyjde z ročního zúčtování doplatek na daň.bonusu
      >>70,- Kč, vyplatím doplatek zaměstnanci, ale na FÚ
      >>žádat
      >>nebudu, protože částka nepřevyšuje 100,- Kč. Je to
      >>tak
      >>správně? Co ale potom udělám s tímto přeplatkem na
      >>konci roku v příštím zúčtování, když se nežádá zpět,
      >>to
      >>mi tam potom zůstane vyset? Co s tím ? Zaměstnanec u
      >>nás letos končí. Děkuji.
      >
      >Doplatek bonusu menší než 100 Kč nevyplácíte.
      >Děkuji za odpověď, ale mě účetní program tuto částku automaticky vrátil zaměstnanci v únorové mzdě.

    • 14. 2. 2007 12:29

      Marie (neregistrovaný) 85.13.78.---

      Re: Daňový bonus
      >>>>Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud mi na konci
      >>>>roku vyjde z ročního zúčtování doplatek na daň.bonusu
      >>>70,- Kč, vyplatím doplatek zaměstnanci, ale na FÚ
      >>>žádat
      >>>nebudu, protože částka nepřevyšuje 100,- Kč. Je to
      >>>tak
      >>>správně? Co ale potom udělám s tímto přeplatkem na
      >>>konci roku v příštím zúčtování, když se nežádá zpět,
      >>>to
      >>>mi tam potom zůstane vyset? Co s tím ? Zaměstnanec u
      >>>nás letos končí. Děkuji.
      >>
      >>Doplatek bonusu menší než 100 Kč nevyplácíte.
      >>Děkuji za odpověď, ale mě účetní program tuto částku
      >>automaticky vrátil zaměstnanci v únorové mzdě.
      >Teď jsem se podívala ještě do zákona o dani z příjmů a našla jsem v §35d odst.8 tuto větu: "Přeplatek na dani po slevě, doplatek na daňovém bonusu nebo přeplatek na dani po slevě a doplatek na daňovém bonusu (dále jen "doplatek ze zúčtování) .........vyplatí plátce daně poplatníkovi .......,je-li úhrnná částka doplatku vyšší než 50 Kč." A teď jsem z toho magor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).