Hlavní navigace

Úroky z úvěru-dotaz na ZB

  • (neregistrovaný) 213.191.113.---

    14. 2. 2007 11:09

    Mám dotaz na "ZB".
    Prosím Vás,je možné uplatnit úroky z úvěru na byt-předplacený nájem a následné placení 20let.Je takový účastník zároveň majitelem bytu?Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 17:29

      ZB (neregistrovaný) 88.102.153.---

      Re: Úroky z úvěru-dotaz na ZB
      Můžete u přesnit typ úvěru a jehu účel / podle úvěrové smlouvy )??, Z dotazu mi není zřejmé, co má s úvěrem spjené nájemné.

    • 15. 2. 2007 8:32

      ZV (neregistrovaný) 213.191.113.---

      Re: Úroky z úvěru-dotaz na ZB
      Dobrý den,asi jsem se chybně vyjádřila. Zaměstnanec je členem družstva,složil část úhrady před zahájením výstavby bytů a další část bude splácet 20 let v podobě nájmu. Vlastníkem bytu nebo domů s byty je obec.
      Úvěr má uzavřený ze stavebního spoření na bytové potřeby a je účastníkem sám.
      Děkuji mockrát za radu.

    • 15. 2. 2007 9:42

      ZB (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Úroky z úvěru-dotaz na ZB
      pak se jedná pravděpodobně o bytovou potřebu § 15-3-d -splacení členského vkladu práv. osobě za účelem získání práva nájmu a to lze. Podmínka uplatnění : úroky lze odečíst pouze v období kdy byt užíval k trvalému bydlení ( nezaměňovat s trvalým bydlištěm v OP )

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).