Hlavní navigace

SOS - OSVČ a prodej automobilu

  • (neregistrovaný) 80.188.36.---

    14. 2. 2007 12:03

    OSVČ má na podnikání os. automobil jeho prodej daní vždy? Nebo je nějaká podmínka a pak nemusí. Např. os. auto vyřadí z majetku a za cca 10 let jej prodá,kdysi bývala nějaká podmínka a pak se danit nemuselo ale nejsem si jista jak je to teď.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 12:10

      Elén (neregistrovaný) 86.49.33.---

      Re: SOS - OSVČ a prodej automobilu
      Daní ho do 5 let od vyřazení. Je lepší ho nejdřív vyřadit do osobního majetku a pak prodat, protože to jsou příjmy podle §10 a platí se z nich jen daň z příjmu, ne zdrav.+soc. pojištění jako v případě, že to prodá jako majetek firmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).