Hlavní navigace

Evidence studní

• (neregistrovaný) 80.188.231.---

14. 2. 2007 12:36

Dobrý den,
    nedávno jsem kdesi na netu zakopla o informaci týkající se povinnosti nahlásit vlastní studnu do evidence, bohužel jsem všechno naprosto pustila z hlavy, ale nyní bych byla vděčná za každou informaci v tomto směru- pokud o této problematice někdo aspoň okrajově něco víte, prosím, nasměrujte mě, díky,díky moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2007 13:41

1234 (neregistrovaný) 194.212.232.---

Re: Evidence studní
      cca v roce 2001 vešel v platnost vodní zákon, který prý k 1.7.2007 ruší dosavadní povolení studní.
      do 1.7. se musí žádat o povlení znovu. je to zadarmo.
      kukněte i sem
      http://www.studny.info/informacni_centrum/uredni_postup_scr.htm

• 14. 2. 2007 14:28

d. (neregistrovaný) 194.212.232.---

volala jsem přímo na úřad a tam mi řekli, že vlastně ještě přesně nic nevědí, protože to neví ani ministerstvo:)
      Povolení by se mělo týkat všech, ale jelikož se ministerstvo zděsilo ohromné administrativy, kdyby požádali všichni.....tak zatím řeší a řeší a řeší.................aní na úřadě mi doporučila ještě alespoň měsíc vyčkat.....(u mě se jednalo o studnu používanou pouze na zalévání)

• 14. 2. 2007 14:42

1234 (neregistrovaný) 194.212.232.---

ono to z vodního zákona přímo vyplývá, kdo musí hlásit. ale ministerstvo dalo pokyn obcím, a ty budou údajně včas lidi informovat a zajišťovat veškerou administrativu, aby se to do 1.7. stihlo.

• 14. 2. 2007 14:59

Lina (neregistrovaný) 80.188.231.---

U nás na obci je ještě klid, ... nechci tam momentálně příliš poletovat, měla jsem totiž zato, že se nás bude týkat pouze nová žádost o povolení k nakládání s povrchovými vodami (k malé vodní elektrárně, bez ohledu nato, že již povolení na 25 let máme), a tu studnu, která je zhruba stoletá jsem "hodila" za hlavu, protože z těch původních informací (a nyní mi to potvrdily i informace z výše uvedeného odkazu), se u studní pocházejících z doby před rokem 1955 má za to, že povolení již mají,... ale uvidíme, co na nás vymyslí.... ještě jednou díky moc za "nakopnutí"...

• 15. 2. 2007 8:41

právník (neregistrovaný) 62.40.76.---

www.zanikpovoleni.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).